קול העם מתנהלת בדמוקרטיה ישירה, אין ולא יהיה איש/ה מסויים/ת בעל/ת תפקיד בכיר כיו"ר המחליט/ה לבד. הפעילות נעשית על ידי צוותים משותפים האחראים על הנושאים השונים של ההקמה ומסונכרנים בצוות התאום, המורכב מרכזי הצוותים. ההחלטות החשובות מתקבלות ומאושרות בהצבעה במערכת ההצבעות שלנו על ידי החברות והחברים שהתפקדו וקיבלו זכות הצבעה.
בעתיד תתקיימנה בחירות לתפקידים מרכזיים ולמוסדות שונים במערכת ההצבעות און ליין שלנו.

מפלגת קול העם תפעל לתת לאזרחים אפשרות להעלות הצעות חוק ולקיים משאלי עם "עוקפי כנסת". אנו מאמינים שלציבור יש זכות להחליט בנושאים חשובים ולא להסתפק בבחירת נציגים לכנסת.

השיטה שלנו היא דמוקרטיה ישירה. בשיטה הזאת כל אזרח/ית יכול להעלות הצעות חוק. על כל הצעה יתקיים דיון פתוח ושקוף באתר ברשת, דרך מערכת דיונים והצבעות ייחודית. במהלך הדיון יכולים המשתתפים להעיר הערות ולהציע תיקונים. כמו כן אפשר להעלות הצעות נגדיות. לאחר הדיון תתקיים הצבעה על ההצעה או ההצעות אם תהיינה כמה.

כל הצעת חוק שתזכה לתמיכה של אחוז מסוים מבעלי זכות הבחירה תועלה לדיון ואחריו למשאל עם.

בשיטה הייצוגית, בה הנציג מחליט בשם כולם מה טוב בשבילם, אין לבוחרים שום כוח כשאין בחירות, לכן נבחרי העם דואגים בעיקר לאינטרסים שיביאו להם בוחרים שבויים, למאבקים אישיים ולהכשלת יוזמות של מתחרים. אין לבוחר/ת דרך להסביר לנציג/ה מה חשוב או נחוץ וכך האינטרס הציבורי מוזנח. בנוסף, המפלגות ונבחרי העם נתונים ללחץ של בעלי ההון ולוביסטים של קבוצות לחץ, נושאים שדורשים טיפול ארוך טווח מוזנחים כך שהם אינם מסוגלים או מעוניינים לפתור חלק מבעיות היסוד של המדינה, ובעיקר אין מקום לריבוי דעות (להיות גם בעד כלכלה של שמאל וגם בעד לאומיות של ימין? אין מפלגה כזו). השיטה שאנו מציעים באה לתקן את הכשלים האלה.

נושאים יועלו לוועדות ציבוריות של אזרחים/ות בעלי/ות מומחיות בתחומים הנוגעים לעבודת הועדה. לדוגמא: רפורמות בנושאי הרפואה יבנו בועדות ציבוריות של רופאים/ות, בנושא כלכלה של כלכלנים/ות, חינוך בידי אנשי חינוך וכן הלאה. מסקנות והמלצות של הועדות יעברו לבחינה מחודשת של אזרחים/ות שמתעניינים/ות בתחום, ולאחר תיקונים של התוכניות מהעם, הן תעברנה להצבעה של כל העם. כך שיהיה אפשר לשמוע או לקרוא את דעות המומחים שנפרסם ולגבש החלטה בעצמך.

אנחנו מאמינים שחכמת ההמון עולה על חכמת נבחרי הציבור. בציבור ישנם מומחים רבים בכל נושא, שיוכלו להסביר את הבעד והנגד של כל פתרון. ולתת למצביעים להשתכנע ולהצביע באחריות. כמו כן, בעידן הטכנולוגי ובזכות המרשתת (אינטרנט) הציבור נחשף להרבה מידע ויכול ללמוד בעצמו לעומק את הנושאים שעומדים על הפרק.

מערכת הדיונים וההצבעות מאפשרת להגדיר נושאים בהם את/ה מתעניין/ת ומבקש/ת לקבל הודעות על פעילות חדשה.

כל אחד ואחת יכול לבחור באיזה נושאים לקבל הודעות דואר אלקטרוני או לא לקבל הודעות בכלל. בנוסף אפשר לסמן תגיות של הקטגוריה בה חשוב לך להשתתף בנושא וכך למקד אף יותר את שליחת ההודעות הרלוונטיות לך.

ראשית, נוכל לשמש כלשון-מאזניים עם כוח ניכר בנושאים שנוגעים לרצון האמיתי של הציבור. ובנוסף לכך, נביא דוגמה לכך שאפשר לשנות את השיטה וליצור מפלגה שאיננה מנותקת מבוחריה.

נשתמש במערכת טכנולוגית שתאפשר לכל החברים/ות להצביע דרך מחשב, סמארטפון, וכל אמצעי תקשורת אלקטרונית.

יש אבטחת מידע ותהליך אימות פרטי רישום במערכת. ההרשמה דרך תעודת זהות מבטיחה שבאם יהיה זיוף נוכל להגיש תלונה על גניבת זהות. בנוסף יוקם לפי התקנון שאנחנו מנסחים גוף הנקרא "מועצת המייסדים". תפקיד מועצת המייסדים הוא לשמור מפני "השתלטות עוינת" על המפלגה. למועצה ניתנת זכות ווטו על החלטות אשר נוגדות את חזון ועקרונות המפלגה.

המועצה תורכב בשלב הראשון ממייסדי המפלגה, 10 עד שיתפקדו למפלגה 50.000 איש (גודל שלא יאפשר לקבוצה קטנה להשתלט עליה). היה ועברו 3 שנים ולא התפקדו למפלגה 50.000 איש, תחליט האספה אם לבחור חברים חדשים למועצת החכמים או לבטלה.

הנציגים יבחרו במערכת ההצבעות על ידי כל בעלי זכות ההצבעה. על כל מועמד להציג את עצמו, את האג'נדה שלו ולהסביר אותה. כדי לחסוך בעלויות שיכולות להוביל לשחיתויות יוטלו מגבלות על הוצאת כספים בקמפיינים.

צוות חזון במשך שנתיים נפגש לרכז את עיקרי החזון, שנבנה מתוך השיח הציבורי ב-2011, במעגלי מחאת צדק חברתי. לאחר דיונים רבים והצבעות פתוחות במערכת דליב (המערכת הטכנולוגית הקודמת) גיבש הצוות מספר הצעות שיועמדו לדיון במערכת החדשה. החזון המוביל יעלה להצעה לאחר תיקונים מהעם ובשלב אחרון להצבעת מתפקדי קול העם.

מצע אינו עוד הבטחה ריקה אלא תוכנית עבודה שתיכתב ותאושר על ידי חברי התנועה ותעבור ליישום בכנסת. המצע שלנו הוא המצע שלכם/ן, אנחנו מזמינים כל אחד ואחת, מכל מקום בארץ, שיש לו/ה רעיון לשיפור פני המדינה על ידי חקיקה, להוסיף אותו לדיון במערכת השיח הציבורי של קול העם.

הדיון שיעלה וידורג כגבוה ביותר, יעלה כהצעה לאחר תיקונים מההערות המובילות מהעם ובשלב הסופי לאישור בהצבעה של מתפקדי קול העם. לאחר אישורן יועלו כמצע המפלגה. מוזמנים ומוזמנות להצטרף למעגלי הדיון שלנו בנושאי  המצע.

התנועה לדמוקרטיה ישירה-קול העם, פעלה במשך שנתיים על בסיס התנדבותי מלא ולא התקבלו תרומות משום גוף שהוא, בכדי לשמור על טוהר המידות בבניית התשתיות, לכן אין לנו כרגע תקציב.

בקשה לרישום מפלגה חדשה (מקור: מחירי רשם המפלגות) עולה 2,265 ש"ח, הוצאות פרסום על רישום מפלגה 35,000 ש"ח.

אי לכך קיבלנו מפלגת מדף (מפלגה רשומה כחוק אשר אינה פעילה באופן מעשי), דבר המאפשר לקול העם, שימוש מיידי בשמה לצרכים פוליטיים וכספיים (איסוף תרומות והתפקדות).

מערכות ההצבעות פשוטה ונגישה לשימוש מפלאפונים ומחשבים, אין צורך בידע טכני או ידע מקדים.

הקליקו כאן למעבר למדריך המסביר על 4 חלקי מערכת ההצבעות של קול העם.