"קול העם" הוקמה על ידי קבוצת פעילים/ות חברתיים ובוגרי המחאה החברתית של -2011 במטרה לבנות דמוקרטיה חדשה שתיתן לעם את הכוח לחוקק חוקים ולקבוע מדיניות ולא להסתפק בבחירת נציגיו לכנסת כל מספר שנים ללא יכולת השפעה אמיתית.

אנו פועלים לקדם חקיקה שתאפשר לאזרחי המדינה ליזום חוקים ולבטל חוקים שיזמה הממשלה, כאשר אינם תואמים את טובת הציבור,  בהליך מתקדם של משאלי עם. משאלי עם נהוגים בארצות רבות וכאשר הם מבוצעים בצורה נכונה הם מביאים תוצאות טובות מאוד.

המפלגות ונבחרי העם מקדמים חקיקה שמטרתה לקדם את האינטרסים של קבוצות הבוחרים שלהם ואת עצמם, הם נתונים ללחץ של בעלי ההון, מזניחים נושאים שדורשים טיפול ארוך טווח והוכיחו לנו שאינם מסוגלים או מעוניינים לפתור בעיות יסוד דוגמת: מימוש זכויות ניצולי שואה, טיפול בקשישים, קיצבת בעלי נכויות, שרותי מערכת הבריאות, פיתוח מערכת תחבורה ציבורית נאותה, צפיפות וטיפול ברמה הנמוכה בתכני מערכת החינוך, עליה בתאונות הדרכים, עליית מחירי הדיור, הטיפול בעוני ובפער בין עשירים ועניים, הבניה במגזר הערבי, קידום הסדר עם העם הפלסטיני, טיפול שערורייתי במתווה הגז ובחלוקת משאבי טבע לאומיים, חופש הביטוי בשידור הציבורי והרשימה עוד ארוכה.

אנו מאמינים שחכמת ההמון איננה נופלת מחכמת הנבחרים ובעזרת טכנולוגית תקשורת מתקדמת ברשת, ניתן לשתף את האזרחים בדיונים, לקדם העלאת הצעות וחקיקה אשר תואמת את האינטרס הציבורי.

"קול העם" מתנהלת בדמוקרטיה ישירה, דיונית והשתתפותית – חברי המפלגה יכולים לקיים דיונים, להעלות הצעות ולהצביע במערכת האלקטרונית ובאספות עם כדי לקבוע את עמדות המפלגה בכל נושא.

"קול העם" מקדמת מעגלי שיח והשתתפות שונים ואנו מזמינים אותך להצטרף אלינו, להתלהב ולחשוב יחד אתנו על החזון המשותף שלנו למדינה, ללמוד ולהתדיין על הפתרונות והשפע הקיימים בארץ ולנסח יחד מצע לעידן חדש בו העם ידאג לעצמו וינהל את סדר היום הציבורי כפי שדמוקרטיה אמתית יכולה להיות.

אין לנו ידוענים ופוליטיקאים "מקצועיים" במפלגה, אנו אזרחים מהשורה שהחליטו לא להסתפק בהבעת מחאה אלא לשנות את המציאות.

נשים וגברים, ימניים ושמאלנים, יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, אשכנזים לצד מזרחיים, חילונים, דתיים ומסורתיים, אנשי מרכז ואנשי פריפריה, כולם מוזמנים/ות להצטרף כדי להחזיר לעם את הכוח להחליט יחד על עתידנו המשותף במדינה.

מוזמן/ת להצטרף אלינו ולקחת חלק בשינוי הדמוקרטיה הישראלית.
אנחנו זה אתם – ביחד נשנה למען כולנו